FJAAK přivezou do Prahy rave ve své nejrozmanitější podobě!

FJAAK jsou mladou horkou krví newschoolové techno scény. Duo berlínských rodáků, které v roce 2009 začínalo jako čtyřčlenný mannschaft, za uplynulé roky vykrystalizovalo do dvoumužné podoby svérázných umělců s tvrdým zvukem, který se rozpíná napříč žánry. Umí všechno od energického housu až po temné undergroundové techno, občasně ale uhnou i do koutů lomeného breakbeatu a dubu.

Fjaak @ Roxy Prague

Jejich první EP “Introduction” vyšlo digitálně v roce 2012 pod hlavičkou Baalsaal Records a od té doby jsou k nezastavení. Rok co rok vydávají singly, alba a EPčka jak na vosku, tak digitálně – jedním z nich stihli i reagovat na stav koronavirové krize, když v roce 2020 pojmenovali svůj čerstvý singl “Stay The Fjaak Home Inside”. Živá vystoupení pak bývají opravdu živá – kluci z FJAAK jsou velkými fanoušky hardwarové produkce a se spoustou svých nástrojů performují live, přímo před publikem.

Na set, který rozhýbe i sochy, se můžete do ROXY přijít vytancovat 16. října 2021.

Fjaak | Boiler Room x Ballantine’s True Music: Krakow 2019

FJAAK začínali jako skupinka zvědavých teenagerů, své jméno tehdy ještě v plném uskupení poskládali z iniciálů křestních jmen – Felix, Johannes, Aaron a Kevin. Všichni měli k hudbě blízko od malička, hráli na nástroje jako piano a kytara, semkla je ale až puberta a láska k počítačovým hrám. K produkci jako takové se dostali náhodou, když se jim otevřel svět Abletonu, kterým jim představil jejich kamarád.

Dnes jsou to už zkušení producenti a mediální hvězdy – jejich hlavní síla spočívá v našlapaném Instagramu, díky kterému se dostali na radar každého milovníka techna a marihuany. Co všechno se za ty léta produkování a skupinového kouření trávy stihli naučit, můžete slyšet v říjnu v ROXY.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *