Dominik Gehringer: Zůstat nohama na zemi

Je to týden, kdy mu vyšlo další EP na labelu Purified obsahující dvě skladby Waiting For You a Sometimes. Což není jeho první zářez na tomto prestižním labelu Nory En Pure a jak vyplývá z odpovědí níže, nebude nejspíš ani poslední. Dominik je zkrátka v kurzu, pořád se kolem něj něco děje a to i v zahraničí. Více se dozvíte v následujícím rozhovoru s tímto brněnským talentem.

Vyrys: Ahoj Dominiku, jak se máš? Jaké bylo léto?

Dominik Gehringer: Ahoj, mám se výborně. Léto bylo plné hraní, takže jsem si ho moc užil, za mě jedna z nejlepších letních sezón.

Když jsme u toho léta, tak kdybys měl říct, jestli hory nebo moře, tak tipuju správně, že rozhodně volíš moře?

Jednoznačně moře. Tohle léto jsme byli na Lefkádě a byla to pecka. Můj sen je se jednou odstěhovat do Mexika a v klidu dožít u moře. Slunce mě nabíjí a dáva mi energii.

Každopádně jak to máš teď se sportem? Přece jen jsi na dost vysoké úrovni hrával fotbal, takže jsi byl zvyklý být pravidelně v zápřahu a na povaleče vypadáš až moc dobře 🙂 Takže čím se udržuješ ve formě?

To teda díky! I když bych měl, tak nesportuji, většinu času trávím zkroucený na židli ve studiu, ale je pravda, že se snažím aspoň dobře stravovat. Sport mi dal do života hodně, především disciplínu. I když se mi třeba nechce, tak vím, že musím a vše dodělám.

Minulý měsíc jsi zahrál v Amsterdamu na slavném festivalu ADE, jaké to bylo?

Bylo to fantastické, uplně jiný svět a přitom je to hodinu letadlem z Česka. Lidé vnímají hudbu úplně jinak. Užívají si a neřeší. Hraní jsem si užil.

Taky ses tam potkal s Rodgem, kterému jsi udělal remix na jeho track Escape. Připili jste si spolu na úspěch této spolupráce, jelikož z toho byla náramná hitovka? Nebo plánujete spolu zase něco?

Dali jsme si teplý čaj a pokecali o životě. Je to pohodář. Sám mi nabídl, že bychom spolu měli udělat nějaký track, takže až na tom budeme časově oba v pohodě, tak mi pošle stopy a uděláme nějaký banger. Také plánujeme společné hraní.

V pátek Ti vyšlo další EP s názvem Waiting For You na Purified Records, což je prestižní label Nory En Pure. Jak bys sám skladby na něm popsal? A na koho to vlastně čekáš? 🙂

Waiting for You je za mě asi nejhlubší track, co jsem vydal. Snažil jsem se trochu zaexperimentovat se zvuky, ale zárověn použil moje klasické organ leady a housle. Podle mě je to dost energické a na párty to má vždy skvělý ohlas. Přesně si pamatuji den, když jsem začal na tomhle tracku dělat. Svítilo slunce, já ležel na terase a užíval si den, z ničeho nic přišel nápad a hned jsem ho běžel do studia zrealizovat. No a čekal jsem přece na moji přítelkyni 🙂 Naopak Sometimes je více klubový a progresivní track. Nora chtěla, abych udělal B-side track v tomhle stylu.

Jaký to byl pocit, když jsi poprvé uviděl to video, jak Nora hraje v USA před obrovským davem Tvůj track This Moment? Mimochodem potom to Tvoje video, které v krátkosti ukazovalo jeho cestu od tvorby na Tvém počítači až po zmíněné zahrání Norou byla naprostá bomba!

Díky moc. Vidět track, který jsem vytvořil v mém malém obyčejném studiu v Brně, hrát na festivalu v USA před několika tisíci lidmi, je super. Samořejmě je to vždy velká motivace a nakopne mě to do další práce.

Co se týče Nory En Pure, dělals jí support u nás i na Slovensku. Jaké to je potkat se na jednom pódiu se slavnou “šéfovou”? 🙂 A jaká je jako člověk z Tvého pohledu?

Je to fajn se potkat a popovídat jen tak o věcech a životě. Je to obyčejná holka, milá, ale zároveň jde vidět, že si je vědoma, čeho všeho dosáhla 🙂

Jinak na Slovensku Tě mají hodně rádi, že? 🙂

Musím říct, že party people na Slovensku jsou prostě jinde. Podporují umělce a váží si jich. Do podvědomí jsem se na Slovensku dostal díky tracku Solar Colector, který jako první zahrál DJ EKG. Lidé mě tam berou a moc si toho vážím. Děkuji Mirkovi za vše, co pro mě udělal 🙂

No a support jsi nejednou dělal i holandským Tinlicker. Jak sis ty akce užil? Je nějaká šance s nimi na nějaké skladbě spolupracovat?

Party byly super, vždy byla dobrá atmosféra. S Jordim jsme zašli na večeři, probrali hudbu, jídlo a všechno možné. Jsem s ním v kontaktu a občas si napíšem. Zrovna jsem jim posílal nové Waiting for You EP a moc se jim to líbilo. Kluci jsou otevření a lidsky jsme si sedli, takže až bude správná chvíle, tak bych s nimi něco rád udělal, ať už remix nebo EP.

Docela zásadní novinkou taky je, že ses od listopadu stal členem německé bookingové agentury Ledger Line, kterou vlastní další velké jméno, Einmusik. Jak se Ti to povedlo a co to pro Tebe znamená?

Úplnou náhodou na Instagramu. Spojili jsme se a pak jsme to měsíc řešili. Měli o mě zájem a nakonec se to povedlo, mám z toho velkou radost. Je to jeden z mých snů a cílů v životě. Přece jen dostat se z Česka do světové booking agentury není jednoduché, nejsou tu kontakty, o to víc mě těší, že jsem si to svou hudbou vybojoval od uplného začátku. Mají kontakty po celém světě, už řešíme několik hraní do zahraničí, takže si doufám splním další z mých snů. Určitě to nebude jedonuduché prorazit do zahraničí, ale teď je to jen v mých rukou.

Co máš v plánu dál? Nějaké další releasy na obzoru? Nějaká zajímavá spolupráce?

Momentálně dělám další EP pro Purified a pracuji na EP pro Einmusika Recordings, věřím, že to vyjde. Rozdělané EP mám i s holandským Estivou, potom tracky s producenty z Purified.

Dřív jsi dělal i spíš techno věci a pokud si dobře vzpomínám, proběhlo i nějaké techy livko. Chystáš v budoucnu zase něco takového nebo se budeš už držet jen melodií?

Úplně původně jsem začínal melodicky, ale pak mě to zavedlo k technu. Byl to můj přirozený vývoj. Nakonec jsem dostal rozum a začal dělat zpátky melodické. A určitě plánuji dělat i melodické live vystoupení.

A teď mi řekni jednu věc. Není zrovna moc českých DJs, co by hráli na ADE, navíc jsi z nich nejspíš vůbec ten nejmladší, jako jediný z Čech a okolí vydáváš hudbu přímo u Purified, stal ses součástí zahraničního bookingu, hráváš před davy lidí, kteří mají Tvou muziku rádi, naši republiku jsi už přerostl a začíná Ti být malá. Zkrátka ještě jako mladej jsi během pár let kariéry dokázal, co většina DJs u nás nedokázala za celý život. Ale přesto pořád působíš jako sympoš a v pohodě borec s nohama na zemi. Nemáš někdy přece jen nějaké obavy, že Ti ten úspěch a to vše kolem jednou přeroste přes hlavu? Anebo co nebo kdo Tě drží, aby se to nestalo a Tys zůstal pořád tím Dominikem z Brna? 🙂

To jsou hezká slova, díky moc. Myslím si, že i kdyby se stalo cokoliv, budu pořád stejný kluk z Brna. Myslím, že zůstat nohama na zemi je jediná cesta k úspěchu.

A když už si povídáme o takových věcech, jaký máš svůj cíl? Co je v hudbě Tvým snem, čeho bys chtěl dál ještě dosáhnout? Klidně si zafantazíruj 🙂

Rád bych si zahrál na Tomorrowlandu, vždycky mi kamarádi říkali, že tam jednou budu hrát, tak bych si to chtěl splnit. A určitě třeba collab s Tinlicker, Einmusik nebo Kölsch by byl super. Úplně největší sen je bydlet někde u moře a hrávat tam.

Na závěr bych měl takovou osobní otázku. Mám synka a vypadá to, že ho taneční muzika a hraní taky baví, tak bych od Tebe rád dostal tip, v čem Ti táta v muzice nejvíc pomohl a čemu bych se měl radši vyvarovat?

Z mého pohledu bych mu dal úplnou volnost, nechat ho dělat, co ho baví a nechat ho přirozeně se vyvíjet. Táta mě tak vychoval, nikdy mě do ničeho netlačil a vždycky mě podporoval v tom, co jsem zrovna dělal. Určitě mi pomohl dávat si více pozor na lidi, protože ne každý vše myslí dobře.

Dominiku, gratuluju Ti k Tvým úspěchům, ať se Ti stále daří a pořád rosteš. Díky za rozhovor.

I já děkuji, měj se hezky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *