Koncept „city festů“ tedy festivalů pořádaných v městech není nic nového – už za necelé 2 týdny nás čeká (podle nás) jeden z nejlepších v Čechách – Metronome.

Myšlenka spojit festivalovou atmosféru s šancí se po skončení v klidu přesunout do vlastní postele a následující den pokračovat v plné síle je něco, co určitě ocení (nejen) starší generace účastníků. Nic proti kouzlu stanových městeček a juchání „naplno“ – City festy nabízí prostě něco jiného a … často někomu jinému. Hudební dramaturgie je velmi často směřovaná na řekněme vyzrálejší publikum. Na všech Metronome festivalech, kterých jsme se účastnili (takže na všech 😀 ) byl věkový průměr návštěvníků určitě z kategorie 30+. To samozřejmě neznamená, že by neměl co nabídnou mladším – na festivalu s pěticí stages a hromadou vystupujících a s bohatým doprovodným programem prostě nehrozí nuda nikomu (Ani těm výrazně mladším pro které je připravena „Kids zóna“). Pořadatelé si vždy v super lokaci Holešovického výstaviště v Praze tradičně kromě hudebních lahůdek nachystali i něco co bych nazval „food festival na festivalu“ – prostě žádná nabídka „ber umaštěnou klobásu, nic jiného není“, ale zajímavá směsice šancí ochutnat zajímavá jídla a pití z celého světa. Pokud si návštěvníci chtějí odpočinout anebo čekají na vystoupení svého oblíbeného interpreta, není problém – i letos si pořadatelé připravili „mluvené slovo“ ve formě přednášek, podcastů zástupu zajímavých jmen. 

Ale samozřejmě základem podobné akce je a bude hudba. Letos si pro nás pořadatelé připravili (jako tradičně) velmi různorodou směsici, kde si (podle mého) vybere úplně každý a návštěvníci s širším hudebním záběrem budou opět přecházet ze stage na stage napříč styly. Však největšími jmény jsou Jamiroquai, Moderat, PSH, Monkey Business a hromada dalších… . To je ale jen základní výcuc „povinných návštěv“ z kategorie uř dlouho neslyšených, nebo povinně doplňovaných interpretů. Určitě je na každém návštěvníkovi jak si svůj timetable poskládá – za nás určitě jsou jména, která sledujeme a supportujeme dlouho, takže jako jasná věc se jeví hodně času stráveného na Beats for Metronom club stage – posuďte sami – Mike Väth, Martin Gredner, Priest, Black Ops, EKG, James Sunset…  To už je dost lákadel ne?

Více informací o festivalu Metronome, včetně linku na vstupneky najdte zde: https://www.metronome.cz/cs

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *