Deck vydal nové EP u Spartaqua

I když je DJ a producent Deck rodákem z okolí Ostravy, už roky je úspěšně součástí brněnské techno scény a jedním ze známých rezidentních DJs EXIT Club Brno. A i když v průběhu uplynulých let producentsky koketoval s různými žánry, jeho aktuální EP All Of Them, které mu nedávno vyšlo na labelu Faraway, je techno jako řemen. Navíc se blíží hodně zajímavá letní akce s jeho oblíbencem Wehbbou a při této příležitosti tak vznikl následující rozhovor.

Vyrys: Ahoj Radku, minulý pátek Ti vyšlo nové EP na španělském techno labelu Faraway. A je to už nějaký ten pátek od toho posledního. Je odstup dvou let dlouhý, nebo tak akorát na uzrání dvou nových skladeb?

Deck: Ahoj, ty jo, už jsou to dva roky, co jsem nic nevydal, ten čas strašně letí. Abych byl upřímný, moc jsem se produkci poslední rok a půl nevěnoval. Změna přišla až v momentě, kdy jsem dostal příležitost si udělat nové studio v ENTERu a s tím i motivace začít zase něco produkovat. A abych odpověděl na Tvoji otázku, ty dva roky je za mě dlouhá doba a člověk musí být více aktivní a nebýt takový lajdák jako já. Ale pracuju na tom a chtěl bych vydávat častěji. Mám už rozdělané další své čtyři tracky a dva s Philem Albedem, tak uvidíme, jak to půjde a jestli se něco ujme. 

Deck – All of Them (Original Mix)

Jak se Ti podařilo dostat se na label Faraway?

Po dodělání dvou tracků a získání feedbacku od známých a DJs jsem si řekl, že bych to už mohl zkusit někam poslat. A první, kdo mě napadl, byl samozřejmě Spartaque, protože jsem u něj vydal už remix jeho tracku “Feel Burning”, který vyšel na CODEXu. Odpověděl do půl hodiny, což se většinou nestává, protože labely jsou tak zahlcené různými demy od producentů, že trvá strašnou dobu než odepíší, jestli tedy vůbec. Spartaquovi se to líbilo a navrhnul vydat track na jeho labelu Faraway (bývalý IAMT Raw), který se zaměřuje na raw, hypnotic a deep techno. Tahle odpověď mi vykouzlila úsměv na tváři a jsem rád, že se to povedlo. 

Nové EP je nazvané All Of Them, stejně tak první z tracků. Co se za tím skrývá?

Nemá to žádnou hlubokou myšlenku. Názvy tracků vymýšlím až jako poslední věc. A zrovna tady je to odvozené od vokálu, který jsem v něm použil. Ten název se mi líbil, tak jsem to použil i na celé EP. 

All Of Them i druhý track Gun Ready jsou nekompromisní a syrové, zároveň temné a úderné techno. Je to styl, ve kterém ses momentálně našel?

Ano, je to tak. Poslední dobou se mi líbí tvrdší věci a chtěl bych jít touhle cestou, ale u mě to je různé, protože jeden z mých rozdělaných tracků je trochu melodický, tak uvidíme, kam to půjde. 

Deck – Gun Ready

Co máš v plánu dál?

Co se týče produkce, chtěl bych tomu věnovat více času a vydávat častěji než jednou za dva roky 🤣 Taky jsem si říkal, že bych mohl mít svou vlastní noc, tak jsme se domluvili s Philem Albedem a připravujeme společnou akci v ENTERu s trochu odlišným konceptem. 

Za necelý měsíc budeš hrát na Letní scéně klubu ENTER, kam přijede zahrát brazilský Wehbba. Zazní tam tohle nové EP?

Na tento mejdan, který se koná 22.7., se hned z několika důvodů fakt těším! Kdo mě zná, tak ví, že Wehbba je jeden z mých oblíbenců a co se této parádní letní akce týče, vnímám ji jako skvělou příležitost pro moji novou muziku.

Gratuluju k EP a ať se daří dál!

Děkuji. Měj se!

Událost na Facebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *