Scott Envy: Nikdy neříkej nikdy

SPRING OF TRANCE – to je název pražské trancovky, kterou v pátek 25.8. čeká Boat edition aneb párty plavba magickou Prahou se západem slunce, top drinky a headlinerem z UK, jímž je Scott Envy. Než se příští týden tento britský trancař nalodí, zeptal se ho Jiří Hulínský na pár otázek, takže se o něm v následujícím rozhovoru dozvíte víc.

Jiří Hulínský: Ahoj Scotte, představ se prosím čtenářům (co děláš v běžném životě) a popiš nám svou hudební kariéru.

Scott Envy: Mé umělecké jméno je Scott Envy, pocházím z Leicesteru v Anglii a dříve jsem působil v dnes již zaniklém duu Allen & Envy. Mimo hudbu jsem vždy pracoval ve veřejné dopravě, z toho čtyři poslední roky na železnici.

Co Tě přivedlo k hudbě? Řekni nám něco o svých hudebních začátcích.

Hudba pro mě byla vždy nedílnou součástí života. Ke klubovému hraní jsem se dostal ve svých 20 letech, tenkrát jsem měl raději tvrdší styly. Když jsem se naučil DJingu, tak jsem točil hlavně hardcore a hard house placky. A pak jsem potkal Steva Allena, který mě zaujal trancem a následně jsme po několika letech založili společný projekt.

Jak jste se Stevem spolupracovali na vašem projektu?

Hudební produkci se věnoval především Steve, já jsem přeci jen měl tou dobou zaměstnání na plný úvazek, svůj veškerý volný čas jsem využíval k přípravě našeho podcastu „Together as One“ a práci na dalších aktivitách. A samozřejmě, že nějaký čas jsem se Stevem ve studiu také strávil makáním na našich peckách!

Zcela jistě nejvýznamnější vliv na Tvou hudební kariéru v oblasti trancu mělo setkání a spojení sil se Stevem Allenem. Můžeš nám říct, jak jste se vy dva seznámili a začali spolupracovat jako duo Allen & Envy?

Poprvé jsem se se Stevem setkal v našem rodném Leicesteru, kdy jsem vystupoval pod svým předešlým uměleckým pseudonymem Scotty K. Tam mi Steve navrhnul, abych si zahrál na jeho další akci. No a netrvalo dlouho a duo Allen & Envy bylo na světě!

V úplných začátcích Steve chtěl, abychom spolu vyprodukovali track. Jeho jedinou podmínkou bylo, abych si změnil DJské jméno. A věřte mi, vybrat si DJ alias není tak lehké, jak by se zdálo! Poté, co jsem se přejmenoval na Scotta Envyho, jsme společně složili náš debutový singl, který jsme pojmenovali „Genesis“. O pár měsíců později jsme pracovali na našem dalším singlu a při Stevových blbinkách ho napadl název Allen & Envy. Tehdy jsme se oficiálně spojili a zbytek je nyní už jen historie…

Co bylo hlavním důvodem rozpadu tohoto úspěšného projektu?

Postupem času jsem měl méně prostoru věnovat se projektu kvůli rodinným a pracovním závazkům. Steve chtěl dále pokračovat v sólové kariéře a pracovat na svém vlastním hudebním businessu. Takže jsme se nakonec rozhodli skončit na vrcholu a jít každý svou cestou.

Máš teď nějaké plány do budoucna? Pracuješ na sólové produkci nebo případně jiných projektech?

Během té doby jsem měl dokonce hned několik nabídek na spolupráci, nicméně byl jsem příliš zaneprázdněný prací a celkově životem. Ale jak se říká: nikdy neříkej nikdy. Takže možná se ještě něčeho dočkáte, uvidíme.

Jaká je Tvá nejoblíbenější skladba, kterou jsi vůbec kdy vydal a proč?

To je snadné, rozhodně “ Silhouette „. Armin si tuto skladu vybral ještě před jejím vydáním. Dokonce ji zahrál na všech mega eventech, než oficiálně vyšla a další velká jména jej pak následovala. Právě díky tomuhle remixu jsme byli pozváni na ASOT 650, což Allen & Envy vystřelilo do mnohem vyšších sfér!

Kdo Tě za ta léta na tranceové scéně hudebně ovlivnil a koho považuješ za nejvíce nedoceněného producenta (producenty) na scéně?

Vždycky jsem byl velkým fanouškem Darrena Portera, což je navíc opravdu zvučné jméno! Ovšem trancovou scénu už nesleduji tolik jako dřív. Pár jmen, která mi utkvěla v paměti jako nedoceněná a která mají co nabídnout, jsou určitě Miikka L z Finska, Madwave ze Švýcarska nebo třeba Faith Mark z Nizozemska.

Hrál jsi na spoustě velkých mezinárodních akcích takového formátu jako je ASOT, Luminosity, Transmission, FSOE a mnoho dalších. Dáváš Ty osobně přednost větším monstrózním gigům nebo spíše menším komornějším prostorům? A jaké je Tvoje nejoblíbenější vystoupení z Tvých odehraných celosvětově věhlasných eventů?

Je senzační hrát na obrovských masovkách a dívat se na davy lidí, kteří žijí hudbou. Musím ale přiznat, že si více užívám menší akce, protože jedna z věcí, které na DJingu obzvlášť miluji, je právě komunikace s publikem. Není nic víc vzrušujícího, než stát za pultem a vidět blažené tváře lidí, kteří si užívají to, co zrovna hrajete!

Se kterým hudebníkem bys chtěl spolupracovat?

Tohle je těžká otázka, protože scéna je přeplněná talentovanými lidmi… možná s Allenem Wattsem a rovnou, že bychom vytvořili další duo Allen & Envy MK2. 😊

Jaké jsou Tvoje další záliby kromě hudby?

Občas hraji na PC onlinovky s kámoši gamery. Jinak většinu času trávím prací doma.

Máš nějaké hudební plány do budoucna?

Aktuálně nemám žádné bezprostřední plány týkající se mé hudební kariéry kvůli životním závazkům. Nedávno jsem pomáhal několika začínajícím DJům a kdo ví, možná se jednou k hudbě ještě vrátím naplno!

Co můžeme očekávat od Tvého setu na SPRING OF TRANCE? A máš nějaký vzkaz pro fanoušky, kteří se na párty chystají?

Vím, že jste všichni natěšení na tu správnou trance párty, kterou vám na SPRING OF TRANCE připravím! Můžete ode mě čekat jak klasiky od Allen & Envy, které vám rozproudí krev v žilách, tak určitě nezapomenu ani na mé oblíbené upliftingové vokálovky z posledních let. Srdce mi buší jen při představě, jak vás všechny uvidím s výrazem naprostého štěstí v očích! Připravte se na nálož pozitivní energie TRANCE MUSIC, která se do vás vryje při nezapomenutelné plavbě! Těším se na VÁS, party people!

Událost na Facebooku

Předprodej vstupenek na smsticket.cz: https://www.bit.ly/SOT-Boat-Tickets

Line up – BOAT (loď PRAHA)

SCOTT ENVY (UK)

Thadeas

BOAT (FB event): https://www.facebook.com/events/206402425704903

AFTER PARTY (FU Club Prague)

SCOTT ENVY (UK)

Cloudwalker (UA)

Luigi Di Mare

Thadeas

Ynax (SK)

Od 22:00 AFTER v 600 m vzdáleném nově otevřeném klubu FU CLUB PRAGUE

FU CLUB PRAGUE (FB event): https://www.facebook.com/events/800273738237625

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *