Poslední potvrzenou hudební akcí letošního festivalu Spectaculare_11 bude live set Rome In Reverse a Sieren. Kodaňská uhrančivá hudebnice italského původu Antonella Pacifico vystupuje od roku 2014 jako Rome in Reverse a z elementů ambientu, dubu, trance nebo trip hopu míchá klubovou hudbu kombinující něžnost s divokostí. 15. března zahraje v Kasárně Karlín spolu s německým hudebníkem, který si říká Sieren a klubové beaty míchá s experimentem. Bude to večer plný současné introvertní elektroniky, která ale dokáže posluchače i nekompromisně rozhýbat.
Italská hudebnice Antonella Pacifico se před dekádou přestěhovala ze slunné Itálie do chladné Kodaně a začala dělat produkci, v níž se odráží její láska ke klubové hudbě. Zároveň v ní ale zpracovává i své soukromé radosti a traumata. Předtím koketovala s kytarami v kapele Minimitermini, ale pak objevila sampler a Ableton a zrodilo se její nové, elektronické alterego. Jako Rome in Reverse debutovala v roce 2015 nahrávkou Loop and Reverse, která se dostala k Victoru Ferreirovi aka Sun Glitters. Hudebník původem z Luxemburgu je od té doby jejím mentorem a počínaje EPčkem Northern Lights dohlíží i na zvuk nahrávek Rome in Reverse. Společně uvařili osobitý mix současné taneční hudby, v němž se dají vystopovat prvky slastného techna, ambientního dubu i zasněného downtempa.
Poznávacím znakem Rome in Reverse jsou její vokály, nasmyčkované, nasekané, vždy ale vřelé a plné emocí. „Mám pocit, že jsem na hudbě závislá. Musím v ní zachytit to, co se mi odehrává v hlavě a zároveň mi to pomáhá potvrzovat, že jsem pořád naživu,“ říká Pacifico/Rome in Reverse v rozhovoru pro portál Playy. Album The Prestige z roku 2017 je plné zvláštní smyček rozházených uprostřed tučných klubových beatů. Přímočarost desky ale vyvažuje zvláštní zasněná atmosféra, ne nepodobná albu From Here We Go Sublime od The Field. O dva roky mladší deska We’ve Been Here přidává ještě euforické tranceové trylky. Zatím posledním počinem Rome in Reverse je dvojice EPček LUX a NOX. Pacifico je natáčela souběžně, ale vydala zvlášť. Hudební „sourozenci“ odráží denní a noční póly její hudby, v níž svěží a radostné momenty v její hudbě často střídají ty hluboké a zadumané.
Německý hudebník Matthias Frick pojmenoval svůj projekt Sieren podle jména své matky za svobodna. Poprvé své tracky zveřejnil v roce 2011 a svoji lásku k field recordings a experimentálním zvukovým stěnám v nich propojuje s údernými klubovými beaty. Vydával na Finest Ego a spolupracoval třeba s hudebníky, jako jsou Robot Koch nebo Synkro. V roce 2016 Sieren debutoval deskou Transients of Light na vydavatelství Kí Records.
Poslední roky jste ho mohli najít pod kultovní elektronickou značkou R&S, kde na sublabelu Apollo vydal v roce 2020 album Timelapse. Představuje se na něm jako mistr spletitých elektronických kompozic a hořkosladkých emocí. Deska funguje jako zvuková galerie míst, která navštívil v letech těsně před pandemickým lockdownem, jako třeba Kalifornie.
Sieren vystudoval technický obor zabývající se digitálním zpracováním zvuku a našel místo ve firmě Ableton produkující proslavený hudební software. Právě od něj se odpíchl k tvorbě hudby, do které pronikají třeba vlivy UK Bass a inteligentního dubstepu.
S Rome in Reverse pojí Sieren schopnost vykouzlit zvláštní unikátní atmosféru, v níž se údery rovného tanečního beatu rozplývají do slastného vyklidnění a do Prahy přiveze svůj nový materiál z nadcházející desky Fractals. V pátek 15. března se Sieren a Rome in Reverse představí v Kasárně Karlín na večírku, který proběhne v rámci Spectaculare festivalu.
Odkaz na událost najdeš zde.
Vstupenky tady.