w. !NEOMI & INKÄ

INKÄ a !NEOMI

Nezbedná: Do backstage klubu Exit jsem si na pokec pozvala dvě DJky a super ženské z Ostravy. Každá je úplně jiná, ale spojuje je láska k technu a undergroundu.

!NEOMI –  Za nedlouho sedmadvacetiletá blondýnka z Ostravy, vlastním jménem Nikol. V mládí roztleskávačka, poté krupiérka a dnes DJka. 

!NEOMI

INKÄ – Rusovlasá diva s německo-maďarsko-slovenskými kořeny. Během studií se jí zalíbilo v Ostravě, kde je i v současnosti doma. Kromě DJingu má spoustu dalších zájmů jako například umění, hudební nástroje, kolo nebo adrenalinové sporty.

INKÄ

Holky, jak jste se seznámily?

INKÄ: Jsou to asi dva roky, co mě DJ Cortezz pozval do vysílání HouseGen Radia.

!NEOMI: Já se s Cortezzem seznámila na sociálních sítích a taky mě pozval do HouseGen Radia.

!NEOMI & INKÄ: A tam nás posadili vedle sebe, začaly jsme si vykládat a tak jsme se seznámily.

Kdo vás naučil hrát taneční hudbu? Máte hudební základy?

INKÄ: Hraji na kytaru, klávesy, bubínky, tamburínu… DJské lekce jsem měla asi tři nebo čtyři, protože jsem si sama nevěděla s mixováním rady. Takové ty technické věci, kdy a kde začít atd.

!NEOMI: Jsem samouk. Koupila jsem si první Pioneer konzoli, na které jsem pochytila základy. Návody a tutoriály jsem hledala na YouTube. Dva měsíce na to jsem si koupila přehrávače a začala jsem opět díky videům z youtubka pořádně hrát, točit videa a jezdit hrát na akce.

Jaké máte DJské cíle? Kam byste se chtěly dostat?

!NEOMI & INKÄ: V rámci Alliance Of Music bychom chtěly dělat akce a předávat hudbu lidem naším způsobem. 

Co je Alliance Of Music?

!NEOMI & INKÄ: Prvními členy byli Ondra aka Din Jarryn, Inkä a Fido. Pak se přidali Tøssi, Schmiddy, Ewelyn a nakonec !Neomi. Všichni jsme měli stejnou myšlenku: dělat akce jinak.

Co to ve vašem případě znamená, dělat akce jinak? 

!NEOMI & INKÄ: Přidáváme umění a kulturu. Vyhledáváme zajímavá místa. Děláme výstavy a propojujeme umělce všech různých druhů. Snažíme se, aby díky našim eventům lidé chápali, že toto je techno, takové, jaké ho vnímáme my, surové, industriální, undergroundové. Chceme, aby za námi lidé chodili, protože poznají, že to děláme srdcem.

Alliance Of Music a DJ M.I.T.A

Jaké eventy pořádáte v rámci Alliance Of Music?

!NEOMI & INKÄ: Keller Nacht v Důlní oblasti Vítkovice, v památkové chráněné budově, kde se normálně nachází výstava důlnictví. Je to underground pro omezený počet lidí s temnou atmosférou a stylovými industriálními dekoracemi.
Dále The Club v klubu Fabric Ostrava. 8.3. 2024 bude další díl s headlinerem Milo Raad (SRB).
A do třetice Übertragen Radio, tedy vysílání z prostorů HouseGen Radia plné techna a zajímavých rozhovorů s hosty. Plánujeme jedno až dvě vysílání měsíčně.

Alliance Of Music crew

Nezbedná: Za sebe můžu tuhle partu a jejich akce jedině doporučit! Nechybí atmosféra, výborný sound, špičkoví DJs a samozřejmě techno, které jen tak někde neuslyšíte.  Jezdím za nimi vždycky moc ráda, protože vím, že tam se to dělá správně a fakt hlavně srdcem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *