Jak to teď chodí v bývalé Barumbě?

Barumba byla spolu s klubem Depo no. 9 před téměř pětadvaceti lety nejoblíbenějším místem v Olomouci, kde clubbeři trávili víkendové večery. Mohli jste si zde poslechnout ty nejlepší tuzemské i zahraniční interprety. Jak šel čas, tak se z Barumby už dávno stalo Belmondo. Hodně jsem toho v poslední době slyšela z různých stran a tak mi to nedalo a zajela jsem se tam podívat. Při té příležitosti jsem vyzpovídala majitele klubu Jiřího Skřivánka a stage manažera, DJku Mejsi.

Mildred: Jaký je rozdíl mezi Belmondem v jeho začátku a dnešním Belmondem?

JS: Belmondo vzniklo, protože se Barumba už nedala ekonomicky udržet, takže se z toho stal trochu komerčnější produkt. V té době začalo hodně letět r&b a my jsme na tu vlnu naskočili zřejmě včas… Po roce jsme to tedy otevřeli úplně redesignované a s úplně jinou hudební produkcí. Nebylo to jednoduché, ale podařilo se to a 4-5 let to fungovalo dobře. Pak se ale r&b vytratilo a my jsme museli řešit, co dál. Obnovil jsem tým, který se tu o to teď stará a začali jsme se rozhlížet po světě a přemýšlet, kam to posuneme dál. Kolem roku 2010 byla asi největší krize a od roku 2014 dodnes jsme, dá se říci, nejak stabilizovaní. Co se týče hudby, nejdřív jsme měli otevřenou jednu stage, pak jsme přidali druhou, na které se hrálo hlavně r&b a hip hop. Ta se časem vyprofilovala tak, že z ní byly dvě nezávislé stages. Jedna byla popová a ta druhá právě r&b. No a když už to nějakou dobu trvalo, tak mě napadlo otevřít třetí stage. Synovi v Sku funguje spíš d’n’b, tak jsem si říkal, že to s technem zkusíme tady. Po vlastních zkušenostech jsem pozval borce typu Kaisersoze a podobně a to úplně nefungovalo. Pak jsem ale narazil na Mejsi, (která hraje hardtechno) a dostalo to úplně jiný švunk 🙂

Jaký je koncept klubu? Kde/kdy můžeme slyšet diskotéku a kde/kdy naopak nějaký underground?

Mejsi: Vlevo bývá pop a disco, vpravo v Sidebaru r&b, to jsou stage ve stejné úrovni. Dole je pak Temple stage, kde máme jednou za měsíc d’n’b a jednou za měsíc techno.

JS: Když jsme přemýšleli, co tady mít k té „popině“ a k tomu r&b, byly možnosti hlavně techno, d’n’b, house a možná tak nějaký latino. Sledoval jsem, že se v poslední době technu docela daří, i tak musím přiznat, že jsme to trochu střelili od boku. Šli jsme do toho ale po hlavě a vyšlo nám to.

Mejsi: Je to takový trochu „bordel na dvorku“ 🙂, ale je to uzpůsobeno tak, aby to návštěvníky bavilo. Klasický techno se tu neujalo a pro to, co se tu hraje, máme takový pracovní název ,“tik-tok“ techno. DJs se do toho snaží vpravit to pravý hardtechno, aby lidi pochopili, co se jim snažíme sdělit. Zase se ty mladý ale snažíme strhnout, aby si mohli zazpívat atd. Technař si asi řekne, že je to tady strašnej binec, ale my jsme zase museli myslet na to, co sem chodí za lidi. Nejvíc se nám tady zatím osvědčil Richard Reynolds.

Jaká byla hlavní motivace k vytvoření Temple stage?

JS: Mně se ten prostor vždycky hodně líbil. Měl dobrou atmosféru. Původně to byl sklad a abych nepřišel o lidi během kovidu, začali jsme na tom pracovat. Betonovali jsme to, odvlhčovali, uklízeli… Když pak kovid padnul, lidi byli lační po zábavě. Bylo pořád plno a to nás zachránilo. Měli jsme z toho velkou radost a dost nás to nakoplo a přispělo to k tomu nápadu, udělat tam to techno. Jednu dobu jsem přemýšlel, že bysme z toho mohli udělat něco hezkýho…

Mejsi: Nepovedlo se 😃

JS: …a to se nepovedlo, protože když jsem si to spočítal, jak je to velký a co tam všechno je a není, tak by to stálo prostě moc. S tím undergroundem to tak složité nebylo a díky tomu, že já pořád inovuju (baví mě vrážet peníze zpátky do aparatury atd.), tak to pro mě nebylo tak těžké, jako když někdo otevírá klub z nuly.

Jak vnímají návštěvníci rozdíly v těch hudebních stylech? Slýcháte na to nějaké reakce?

Mejsi: Já teda nejvíc nasávám informace z Templu a to přímo v klubu a taky na Instagramu a krom té „klasiky“ si zatím nikdo nestěžoval.

Máte s Temple stage nějaké plány? Můžeme očekávat nějaké změny, nebo třeba zahraniční hvězdu?

Mejsi: Já chci dole ještě nějaký (hlavně světelný) vylepšováky.

JS: Nám teď sebraly všechny síly práce na Templu. Musíme chvíli počkat, až se z toho kluci otřepou a začneme laserovou sítí.

Mejsi: 29.11 tady bude Spartaque. Warm up hraje Patrik Watson a bude tu Orbith. Taky já a vedle v baru budeme mít dje Trávu.

JS: Tráva tam bude hrát house z desek. Každého moc rádi uvidíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *