S Undercatt nejen o italské kuchyni :)

V pátek 8.listopadu zavítají do Roxy Prague zástupci Solomunova labelu Diynamic, italští Undercatt! A my jsme dostali šanci je před hraním vyzpovídat.

Ahoj kluci,v pátek se po 2 letech vracíte do České republiky, tentokráte do Roxy. Pamatujete si na svojí první návštěvu?
Ano! Hráli jsme v České republice dvakrát. V Praze a Brně. A na obě hraní si pamatujeme. Na Roxy máme dobré vzpomínky, je to skvělý klub, milí lidé, dobrý soundsystem. Takže se zpátky těšíme.

Když jste tady byli naposledy, byli jste se kouknout po Praze? Máte vůbec čas na památky? A nedá mi to se nezeptat, co české pivo? Ochutnali jste?
Bohužel, dorazili jsme dost pozdě a odjížděli jsme docela brzo ráno, takže na památky nezbyl čas. Většinou to tak máme, což je škoda. Ale české pivo jsme ochutnali. Dali jsme si před hraním a několikrát během 🙂 Za nás super!

Oba dva jste z Itálie a já se ptám – co máte raději, pizza nebo pasta?
Tak tohle je těžká otázka 🙂 Milujeme totiž oboje. Pasta přes týden, pizza o víkendu.

Můžete nám říct, jak jste se setkali a jak jste spolu začali hrát?
Elia : Poprvé jsme se potkali před 10 lety v jednom klubu v Pise, kde Luca hrával a organizoval místní party. Mně tenkrát bylo 17 a hrál jsem tam. Luca už nějaké zkušenosti s produkcí a hraním měl. Padli  jsme si do noty. Ukázalo se, že máme hodně společného. Stali se z nás přátele se stejnou vášní k hudbě. Rozhodli jsme se to zkusit spolu, začali jsme hrát a v roce 2014 jsme začali s vlastní produkcí. 

Jak jste si vybrali dj jméno Undercatt?
Tak tohle byl docela běh na dlouhou trať. Žádný skrytý význam ale za tím nehledej 🙂 Prostě jsme si sedli a začali psát, co nás napadlo. Trvalo to docela dlouho. Několik týdnů. Měli jsme seznam se sto různými  jmény! Undercatt vzniklo úplnou náhodou, prostě jsme přeskládali pár písmenek. Jak jsme to jméno viděli, oba jsme si řekli, to je ono. A jsme spokojeni doteď 🙂

V létě v roce 2014 začala vaše spolupráce s labelem Diynamic. Koho to byl nápad kontaktovat právě tenhle label?
Dostali jsme zprávu od našeho kámoše, že Diynamic hledá nové dje pro svůj nový projekt Various Artists, známý jako Four To The Floor. Tenkrát jsme byli úplnými nováčky, neměli jsme nic vydaného, neměli jsme ani Facebookovou stránku, vlastně ani jméno jsme tenkrát neměli. Jenom email a Soundcloud stránku s nulou sledujících. Zkusili jsme štěstí a vyšlo to, poslali jsme Dyinamic 4-5 našich demo tracků. Neměli jsme co ztratit. A prostě to vyšlo 🙂 

Jaké to je spolupracovat s legendou Solomunem? 
Super. Krom toho, že je špičkový dj a umělec, je také skvělý člověk. Je neuvěřitelně laskavý a hodný. Když naše spolupráce s Dyinamic začala, byl to právě on, kdo nám radil a dával tipy a triky. Pořád jsme s ním v kontaktu a je to většinou on, komu posíláme naše nové tracky jako prvnímu. Jeho názor je pro nás vždy velmi důležitý.

Jak byste popsali tvorbu vašeho tracku Britannia?
Britannia spatřila světlo světa za pouhých 24 hodin. Luca zrovna něco vařil a v jednom okamžiku dostal nápad na melody. Zanechal všeho a utíkal do našeho domácího studia tu svoji myšlenku nahrát. Nebylo to špatné, ale potřebovalo to trochu úprav. O pár hodin později poslal nahrávku Eliaovi, který si to okamžitě zamiloval a pracoval na ní celou noc. O den později, přesně za 24 hodin, byla Brittannia uvařená.

Pamatujete si na své první mezinárodní hraní? Kde to bylo?
Ano. Byl to Berlín v Ritter Butzke. Dyinamic nás pozval na jejich party. Vyzkoušet si nás za djským pultem, jestli obstojíme. Naprosto nečekaně jsme hráli 8 hodin. Hráli jsme jako první a pak celou party uzavírali ráno. Tohle hraní si asi budeme pamatovat do konce života.

Jak dlouho spolu hrajete a cestujete?
Teď v listopadu to je 5 let.

Kolikrát jste se  už pohádali?
Mockrát! Hlavně, když se nemůžeme schodnout na tvorbě tracku a detailů. Občas jsme jak manželé po 30 letech. Ale vždycky se nějak dohodneme, přece jsme nejlepší kámoši.

Bez čeho se nemůžete na cestách obejít?
Luca: U mě je to Netflix! U Elia je to cestovní polštář, takovej ten co si dáváte za krk, když letíte. On totiž všechny lety prospí 🙂

Co byste dělali,  kdybyste nebyli djs?
Aby jsme se uživili, dělali jsme co bylo potřeba. Náš sen ale bylo vždycky to, co děláme právě teď.

Co byste doporučili techno turistům cestujícím do Itálie?
Přijet v létě a zajít na Kappa Futur Festival v Turíně. Momentálně jeden z nejlepších festivalů v Itálii.

A na závěr, na co se můžeme těšit? Co chystáte, na čem pracujete a co váš nový label Notturna?
Na náš label Notturna se teď hodně zaměřujeme. Nechceme mít pouze label, který bude jenom o hudbě, ale chceme díky němu objevovat nové talenty. Pomoci novým začínajícím djs. Každý víkend zkoušíme nové demo, díky kterému objevujeme, co se posluchačům líbí a na co party people tančí. Takže nasaďte své taneční střevíce a uvidíme se v Roxy. Horko bude, to vám zaručujeme 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *