Danielle: Bukanýr je jedno z mých oblíbených míst

Danielle Nicole, půvabná djane, producentka a managerka labelu Serkal pocházející z USA a v současné době žijící v Berlíně vystoupí v sobotu 25.1.2020 na rezidentní noci CIRCLE na U Bukanýra – Music Boat

Rozhodně se máte na co těšit, protože její dokonalá práce za mixážním pultem, precizní výběr tracků a celkové hudební pojetí dává jejím setům neskutečný náboj, který Vás přinutí za tuto noc protančit minimálně jedny střevíce!

My jsme Danielle poprosili, jestli by byla tak moc hodná a udělala si na nás čas a odpověděla nám na pár otázek aby jsme ji našemu pražskému publiku trošku představili.

Rob: Ahoj Danielle. Napřed bych ti chtěl moc poděkovat, že jsi si udělala čas a souhlasila jsi s tímto rozhovorem. 🙂 A rovnou se zeptám, jak se máš a co je právě ted u tebe nového?

Danielle: Ahoj Robe! V první řadě díky moc za pozvání na CIRCLE. Jinak, se mi vede velmi dobře. Už se moc těším na Prahu a že si zahraju s celou vaší crew Underground Republic. Nemůžu tomu ani věřit, ale už je to  víc jak dva roky co jsem v Praze naposledy byla.V Berlině jinak super. Hodně skládám hudbu. Mám svojí měsíční noc a hraju relativně často. Jsem moc spokojená. A z jiného soudku, poslední dobou jsem byla hodně zaměstnaná otevíráním svého coctail baru. Oficiální otvíračka bude letos v dubnu. Takže všichni musíte dorazit, plus, máme teď dobré místo na uspořádání CIRCLE Berlin.

Wow! Tak to jsou samé skvělé zprávy a držím palce ať se tak skvěle daří i nadále a my se s naší crew budeme moc těšit na Berlín! 🙂 Já samozřejmě vím, že jsi také managerka undergroundového labelu Serkal. Prozradíš čtenářům co je na labelu nového a co případně teď chystáš a kdo všechno na něm vydává svou produkci?

Serkal je již téměř tři roky neaktivní. Náš poslední release byl VA v roce 2017. Bylo to opravdu super po dobu pěti let. Rozhodli jsme se přestat v nejlepším jak se říká.

Aha, tak vidíš, to jsem bohužel netušil. Tím tedy navazuje další otázka, protože i ty jsi producentka a vydáváš vlastní tvorbu tak nás zajímá co je nového ve tvém producentském světě a jestli ted v nejbližší době vyjde nějaká tvoje nová pecka?

Nedávno jsem vydala dva tracky na EP pro Lucidflow, které vyjde na jaře. Pro mě je Lucidflow skutečně to co držím v mém srdci po dlouhou dobu. Jsem neskutečně nadšená a poctěná, že Lucidflow oceňují mojí tvorbu. EP nese název La Isla, takže buďte na pozoru. Další můj track výjde na VA kompilaci, která vyjde na Tzinah Records. Tohle bude můj druhý release u Tzinah Records a jsem velice ráda, že mám tu možnost vydávat na tak věhlasné značce. Mimo toho mám spoustu hotových tracků, které čekají na svůj domov.

To zní úžasně a těší mě, že se ti v hudebním světě tak dobře daří.

Nešlo si nevšimnout, že jsi posleslední dobou celkem podlehla sportu, konkrétně běhání. Prozradíš nám co tě třeba k tomu vedlo a jakým způsobem tě to naplňuje?

Aktivně běhám už skoro 10 let. Možná poslední dobou jsi si všiml, že běhám víc ale to je proto, že trénuji na Barcelona půl maraton, který se uskuteční již za pět týdnů. Běhat velké vzdálenosti a poslouchat muziku je moje oblíbená aktivita protože poslouchám ůplně jinak. Je to pro mě taková relaxace a meditace. Plus, procházím a vybíram si tak muziku, kterou potom hraji.

Tak to je skvělé a držím palce ať máš na maratonu úspěch. 

V Praze a ani na Houseboatu U Bukanýra poprvé hrát nebudeš a já se chci zeptat jak se ti tam hrálo a co říkáš na tamní vibe a pražské party people? 

Bukanýr byl naposledy naprosto úžasný. Je to bez váhání jedno z mých pěti nejoblíbenějších míst na hraní. Super atmosféra, super energie, skvělý prostor, a je to Houseboat! Co může být lepší. Hrát v Praze je pro mě potěšením. Moc se mi tu líbí.

Tak to rozhodně moc rád slyším a velmi mě to potěšilo, že se ti tam tak moc líbí, nám totiž taky, protože ta atmosféra a vibes jsou tam opravdu jedinečné. A na závěr našeho rozhovoru poslední otázka, jakou máš ráda hudbu a co posloucháš když zrovna nehraješ nebo nesedíš ve studiu?

Dobrá otázka. Poslouchám hodně žánrů. Včera jsem běžela hodně dlouho, je to příprava na ten Maraton a poslouchala jsem Nona Hendryx, Grace Jones, Womack & Womack, Renegade Soundwave, Hugh Masekela a George Michael  a to je jen několik jmen.

Ještě jednou moc děkuji za tvůj čas a my už se tady všichni těšíme na 25.1. až to opět společně rozjedeme za mixážním pultem. 🙂

Za Underground Republic se ptal Rob Smile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *