Kdo bude hlavní hvězdou Colours of Ostrava?

Tiskové konference k oznámení hlavních hvězd multižánrového mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který se koná od roku 2002 a navíc od roku 2012 v bývalém areálu hutí, dolů a železáren Dolní Vítkovice, se zúčastnila jeho ředitelka Zlata Holušová, dramaturg Jiří Moravčík, renomovaný novinář Tomáš Etzler, ale také zástupce sponzora, kterým je již 18. rokem Česká spořitelna, Radomil Štumpa … a samozřejmě rave.cz!

Letošní nabídka je velmi pestrá, potvrzeni byli elektro popoví Twenty One Pilots (USA),  pop folkrockoví The Lumineers (USA) nebo fenomenální zpěvačka LP (USA), za moderní africkou hudbu zpěvačka z Mali jménem Fatoumata Diawara, elektro punkoví KOKOKO! z Konga, irská folkrocková kapela Hudson Taylor, řecká herečka a tanečnice Marina Satti v doprovodu ženské vokální skupiny, kultovní osmdesátiletá brazilská zpěvačka Dona Onete, portugalské elektro OMIRI, který mixuje naživo několik nástrojů s projekcemi a samply tradičních vesnických zpěváků, a další. Hlavními hvězdami ovšem budou festivaloví zabijáci z Las Vegas The Killers (USA).

Z pohledu fanouška elektronické taneční hudby bude však vrchol přece jen jinde. Na ukončení hvězdného programu několikadenní párty, v sobotu 18. července 2020, totiž vystoupí se svou show Martin Garrix, který posečkal s termínem, protože si sám vyžádal hraní v tomto unikátním industriálním areálu. Tento Holanďan již třikrát zvítězil v populární anketě DJ Mag Top 100 DJs Poll a proslavil se před 7 lety, ve svých pouhých 17 letech, trackem Animals, která má již přes 1,3 miliardy shlédnutí. Vydával u Tiësta na labelu Musical Freedom a založil i vlastní STMPD RCRDS. Do Česka se Martin Garrix vrací po svém úspěšném hraní na AIR FESTIVALu v roce 2016.

Celkově jde o nejnákladnější program v historii Colours of Ostrava. Celkem vystoupí přes 120 zahraničních a domácích kapel všech žánrů. Když už jsme u těch domácích, tak se můžeme těšit na Chinaski nebo Adama Mišíka. Další jména českých, ale i zahraničních hvězd budou ještě zveřejněna. Samozřejmě těšit se můžete i na nehudební program, a to divadla, workshopy, filmy, výtvarné instalace, a především se uskuteční již pátým rokem mezinárodní diskusní fórum Meltingpot, kterého se zúčastní například respektovaný spisoval Robert Fulghum. Po boku Colours of Ostrava proběhne více jak 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách. Místo, kde se vyjadřují a sdílí názory na palčivá témata dnešní doby. Můžete přijít prodiskutovat problémy týkající se Číny, Hong Kongu, ale i klimatických změn, válečné zóny. Z toho důvodu navštíví Meltingpot novinářka Arwa Damon (pohybuje se v Bagdádu a věnuje se válce či životnímu prostředí). Dalším hostem bude vědec Peter Mattis, poradce pro Čínu, nebo Didi Kirsten Tatlow, která bude také řešit vliv Číny na Evropu. Dále se můžete přijít naučit rozklíčovat pravdu a lži v novinařině, jak bojovat s dezinformací – navštívit workshop. Nejdůležitějším cílem pořadatelů je, aby si návštěvníci odnesli neopakovatelné a nezapomenutelné zážitky, a tak se máme na co těšit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *