Dominik Gehringer: Celé EP Kick Out vzniklo z mého live setu

Ahoj Dominiku. Přesně před rokem, 31.7. 2019, jsem s tebou dělala rozhovor pro náš web. Pojďme tedy „naše výročí“ oslavit dalším rozhovorem 🙂

Máš za sebou velmi úspěšný rok. Hraní na velkých akcích jako Apokalypsa a Beats for Love, spoustu vydaných tracků, přežití korona pandemie. Kdybys měl vybrat jeden highlight, co by to bylo?
Bylo toho opravdu hodně a nedá se říct jedna konkrétní věc, ale jak píšeš, jsou to zmíněné party Apokalypsa, Beats For love, Exit At The Castle a také moje releasy, které mají světový dosah.

Předminulý víkend jsi rozehříval stage pro Olivera Koletzkiho, jaké to bylo?
Dělat warm up pro Olivera byla velká pocta, také prostředí hradu Špilberk má velké kouzlo a v kombinaci s krásným počasím to nemělo chybu. Nesmím zapomenout i na publikum, které bylo velmi dobře naladěné a udělalo nezapomenutelnou atmosféru. A také bych chtěl poděkovat klukům z klubu Exit, že mi dali takovou velkou příležitost.

photo by Myphoto.cz

Jsme téměř v polovině prázdnin, jak si je užíváš? 
Prázdniny si užívám na 100%! Všechen čas trávím buď ve studiu, na party, nebo s rodinou, za což jsem moc rád.

A na které akci se ti zatím nejlépe hrálo?
Všechny akce byly skvělé, ale kdybych měl vypíchnout ty za poslední dva měsíce, tak určitě Exit At The Castle v Brně na hradu Špilberk a teď o víkendu Motel Kamenec, na přehradě Zemplínská Šírava. Hrál jsem poprvé v životě při východu slunce společný B2B set s DJem EKG na pláži a bylo to úžasné.

Před nedávnem si vydal další EP s názvem Kick out, tentokrát na labelu DSR Digital. Gratulujeme! Pověz nám, jak to celé probíhalo.
Celé EP Kick Out vzniklo z mého live setu, který jsem skládal na Apokalypsu, kde jsem vystupoval v listopadu 2019. Následně jsem z hodinového setu vybral 4 tracky, které měli u publika výbornou odezvu a ty finálně dodělal ve studiu. Jakmile jsem měl vše hotové, poslal jsem demo na pár vybraných labelů, jeden z nich byl i DSR, který vlastní David Temessi, který mi hned odepsal, že bere všechny 4 tracky.

A na název Kick Out jsi přišel jak?
Do úvodního tracku jsem používal vokál ‚‚ Kick Out The Jams Motherfucker‘‘, který zazněl v jedné skladbě skupiny MC5 z roku 1969 a líbil se mi natolik, že jsem se tím inspiroval pro celé EP. 

Kick Out se v techno vodách docela líbí, koukali jsme, kdo všechno si ho stáhnul a zhodnotil. Jaké to je, číst si komentáře a hodnocení od takových hvězd jako Amelie Lens, Charlotte de Witte, Luca Agneli?
Vůbec by mě ani ve snu nenapadlo, že se mi něco takového podaří, mám z toho obrovskou radost a je to pro mě veliká motivace do další práce. Navíc to vše potvrdilo i to, že jsem se s celým EP dostal na Beatportu do TOP 100 na 66. místo.

Prozradíš nám, jak vypadá tvoje studio a kolik času v něm trávíš?
Studio mám doma, hned vedle svého pokoje, takže k němu mám neomezený přístup. Postupně jsem si ho vybavil tak, abych se v něm cítil co nejvíce komfortně. 
Co se týká vybavení, tak používám zvukovou kartu Motu – Ultralite MK4, klávesy Akai MPK249, MPD 232, VST instrumenty Komplete 12, monitory Yamaha HS8 a mixpult Presonus AR12. Ve studiu jsem téměř neustále, takže se to nedá vyčíslit na hodiny, ale v podstatě to je každý den.

Také víme, že spolupracuješ s DISK Multimedia, můžeš nám prozradit, jak taková spolupráce probíhá a jak jsi na ně vůbec narazil?
Disk Multimedia rozběhnul projekt, ve kterém podporuje mladé, začínající producenty. Společně jsme se dohodli na spolupráci a jsem pro ně ambasadorem zastupující mladou generaci. V dnešní době nemusíš mít vybavené studio za půl milionu, ale stačí opravdu pár tisíc a člověk může hned skládat. Disk Multimedia má spoustu odborníků, kteří dokážou každému začínajícímu producentovi pomoci se složením optimálního setupu pro produkování, tak aby už i za málo peněz mohl mít kvalitní zařízení ve svém studiu. To potvrzuje i jedno z mých prvních EP Digital Future, které jsem doslovně skládal na vybavení za pár tisíc.

A co chystáš do konce roku 2020?
Za chvíli mi vyjde nové EP Space Renegade na labelu IAMT RED, který vlastní u nás dobře známý DJ Spartaque, z čehož mám velkou radost. Je to další ze splněných snů. Když jsem rozesílal demo, tak jsem doufal, že se ozve někdo z větších vydavatelství a stalo se tak hned druhý den ráno, co jsem odeslal demo, to mě velmi potěšilo. Jinak mám rozpracovaných spoustu melodických tracků, které doufám, že brzy vyjdou.

Máš na závěr nějaký vzkaz pro čtenáře rave.cz?
Myslete pozitivně a buďte štastní …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *