SOUND44 slaví 22 let!

Letos tomu bude už 22 let, co se kamarádská parta rozhodla uspořádat mejdan v undergroundovém klubu Šneckenhaus (současný klub Nětčice). Kyjovské „rychlé šípy“ ve složení Josef Kyněra, Staňa Kůřil, Jenda Jelínek a Mira Půček vytvořily základy SOUND44.

Psal se rok 1998 a v klubu Šneckenhaus se uskutečnila první house party. Uspořádal ji Pavel Tesař z brněnského klubu Mersey, který na ni pozval rakouského dje Slack Hippieho. V té době to bylo něco neuvěřitelného.
Do malého Kyjova přijel rakouský dj.


S uvědoměním, že mnohdy stačí nadšení a odvaha, vznikla ve „Šnekáči“ první party s názvem Hypnomind. Zvuk byl tenkrát vypůjčen od Vaška Korduli alias dj Schrotty, který v té době obhospodařoval techno stage na Edenu v Mutěnicích. Jožkův spolužák ze střední, rodilý Dubňák, doporučil svého kamaráda, který vystupoval pod nickem Paul Hawk.

Paul Hawk


Jeho styl nadchnul, což později vyústilo v rezidenturu na dalších akcích.
V té době také fungoval v nedalekém Hodoníně rockový klub Pavouk, kde djové Mischa a Hubiss pořádali svoje techno party. Lajna tak byla kompletní. Internet byl v té době ještě v plenkách a výlep plakátů byl jediný způsob propagace. Co čert nechtěl, týden před akcí, v době výlepu, krutě mrzlo, v dnešní době nepředstavitelných -16.0 °C, kvůli čemuž zamrzlo veškeré lepidlo a mohutná plánovaná propagace vzala za své. I přes prvotní výlepový nezdar na party dorazilo 40 lidí a okolo druhé hodiny ranní se končilo. Dnes by kdekdo řekl, fiasko, „nikdo“ nepřišel. Věřte, nebo ne, nadšení to paradoxně posílilo a okamžitě se začalo plánovat, jak dál a líp.

picture by DaveZX12R

Při příležitosti jubilea se plánuje spuštění nového webu. Na kterém se bude nacházet kompletní historie akcí od roku 1998, včetně 5 000 nově zrestaurovaných fotografií a mnoha dalších informací, jako i audio a video záznamů.

Zůstaňte na příjmu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *