Maushaus do třetice. Festival veze do Brna Ancient Methods, Dashu Rush, Stanislava Tolkacheva nebo UVB

Festival tanečního undergroundu Maushaus se vrací 13. a 14. října do Brna. Třetí ročník unikátní dvoudenní akce hostí Fléda, premiérově ale i nový experimentální podzemní prostor Fraktal. Line-up představí celkem čtrnáct interpretů v čele s Ancient Methods, Dashou Rush, Stanislavem Tolkachevem nebo UVB. Sobotní program se ponese v duchu konceptu „Darkroom“ se speciálním audiovizuálním designem.

Dvoudenní slavnost undergroundového techna Maushaus startuje do třetice už v pátek 13. října. Festival těží ze vzniku kulturního centra v budově klubu Fléda na brněnské Štefánikově ulici. Místní aktivity se nově rozšířily o podzemní experimentální prostor Fraktal. Vchod do klubu zase nově zdobí poslechový bar, kavárna a galerie Spektrum, který dále rozšiřuje aktivy, které budova nabízí. Pro účely festivalu všechny jinak nezávislé podniky spojí síly.

Páteční program budou hostit celkem tři scény. Vévodí mu zahraniční headlineři v čele s Michaelem Wollenhauptem alias Ancient Methods. Ten ve své techno tvorbě spojuje zdánlivě nespojitelné. Věhlasný německý producent, DJ, umělec a zakladatel labelu Persephonic Sirens předkládá s naprostou lehkostí wave a industrial hned vedle psychedelie nebo magického folku. Ancient Methods nabízí specifickou taneční euforii rámovanou temnou industriální elektronikou.


Další výraznou zahraniční tváří je producentka, zvuková umělkyně a DJka Dasha Rush, která ztělesňuje nadžánrový přístup k elektronické tvorbě. V Berlíně žijící moskevská rodačka je bezesporu jednou z nejvýraznějších postav evropského techna posledních let. Její tvorba se pohybuje mezi ambientem a hardcore technem, mezi chladnými technologiemi a vřelou lidskostí. Její DJ sety jsou nekompromisní.


Stanislav Tolkachev je na druhé straně jednou z nejzásadnějších postav současné východoevropské scény. Ukrajinský experimentální producent představí v Brně svou oceňovanou live show opředenou hypnotickým kouzlem vrstevnatých zvukových ploch. Své tracky staví na precizní práci s analogovými syntezátory a různorodými drum machines. Tolkachev je jedním z nejlepších live techno performerů současnosti.


Sébastian Michel, aka UVB, je další stálicí undergroundové scény. Francouzský DJ a producent tvoří více než dekádu melodické tracky protkané syrovou industriální estetikou. Michel je zároveň zakladatel respektovaného labelu Body Theory.

Vedle zahraničních hvězd Maushaus nabízí také špičku domácí nekomerční techno scény v čele s umělci jako C4AT, Eva Porating, Exhausted Modern, Kosmic Skaut, Marie Pravda, Plast (live) Psj, SPACɆR nebo Toomuch. Sobotní program nabídne program vedený telavivským DJem Lt.Danem v rámci konceptu „Darkroom.“ Ten návštěvníkům nabídne unikátní audiovizuální design s neobvyklým rozvržením klubového prostoru. Projekt MAUSHAUS se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Jihomoravského kraje. Festival v předchozích edicích hostil zahraniční osobnosti jako Anthony Parasole, Black Lotus, Colin Benders, CYRK, Legowelt, Louisahhh, Marcel Dettmann, Olivia, Third Son nebo Tommy Four Seven.

FACEBOOK UDÁLOST
VSTUPNÉ V PŘEDPRODEJI: 522 Kč (+ poplatky sítě)
► GoOut.cz: goout.net/en/tickets/maushaus-2023/rnoq/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *