Festival Rosnička 2024 propukne už tento víkend

Každoroční přehlídka nekomerční současné elektronické hudby se ve Svitavách u rybníku Rosnička letos uskuteční už po čtrnácté. Festival Rosnička 2024 proběhne ve dnech 28. až 30. června 2024 a na dvou hudebních podiích se představí pečlivě vybraných 30 hudebních projektů.

Rosnička se každoročně snaží objevovat tu nejčerstvější elektronickou muziku a tak není divu, že pohled na chystaný line-up je pro většinu posluchačů velkou neznámou. Do této škatulky řadíme například projekt Olivera Torra a Bílého kluka s názvem awoo, dále Atrikrist, blanc & GTA Houbou, Hihihahaholky, Nano Tone, Lishkee, oolongru, Teletext, Westdale, Nill Garçon nebo TMA.

Jako záchytné body působí a pocit jistoty tak nabízejí například české legendy Moimir Papalescu & The Nihilist, raper James Cole, brněnská kytarovka Ghost of You, tuzemský drum and bass král X.Morph nebo stále populárnější kapela Mutanti hledaj východisko.

Na Rosničku cestují návštěvníci z celé republiky i ze zahraničí a to platí i o vystupujících. Fanouškům klubového dunění by neměla uniknout účast zástupců legendárního německého vydavatelství Kompakt Records. Konkrétně z Kolína nad Rýnem přijede Michael Mayer, Barnt a Jonathan Kaspar. Ti potěší zejména posluchače house music a německého minimal techna. 

Z Anglie dorazí zvukově špinavá clubbeřina Async Figure, futuristicky znějící Argentinec Tufi s hyperclubovou vlastní produkcí, z Barcelony producentka tvrdého techna Cora Novoa nebo Rakušané Jerobeam Fenderson & Hansi3D s audiovizuálním projektem Oscilloscope Music, kteří pomocí světelných laserů a osciloskopů vytvářejí hudbu a vizuálně vykreslují zvukové frekvence.

Kompletní hudební program, průběžné aktuality o festivalu, informace pro návštěvníky a vstupenky naleznete na webu www.festivalrosnicka.cz.

Festival Rosnička se uskuteční za podpory Ministerstva kultury ČR, Česko-německého fondu budoucnosti, Nadace Život umělce, Pardubického kraje a města Svitavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *