KOUZELNÁ A NIKOALA: ŠPUBSTREAM

Nikoala:

V sobotu 15. května proběhl ve Velké Bíteši, na Vysočině, stream z kryté zahrádky pivnice „ŠPUB“.  Stream pořádal DJ Remco Ipenburg a spolu se mnou byli pozváni Tomas Ivicic, Valerie a Dominik Weiss. Natáčelo se venku pod střechou a kromě luxusního mixážního pultu, jsme měli dokonce i grilovačku!

Stream už pro mě začal v pátek, když jsem si začala chystat playlist. Po několikahodinovém poslouchání hudby na beatportu, jsem si konečně vybrala to svoje. Protože se jednalo o zahrádku, chtěla jsem tomuto prostředí přizpůsobit i hudbu, tak jsem se rozhodla pro melodic techno, které jsem doposud nehrála. Hudbu jsem si připravila, zkusila v rekordboxu a nahrála na flashky.

Teď už stačí jen nezapomenout sáček se sluchátky a muzikou!

Do Bíteše jsem dojela spolu s Kouzelnou a jejím kamarádem Radkem něco po 1. hodině a pivnici jsme našli, díky strejdovi Google, snadno a rychle. Hned při otevření dveří nás uvítal Remco a milá paní majitelka se nás zeptala, co si dáme k pití. „Dám si pivo.“ řekla jsem a šla tmavou chodbou ven na zahrádku.

Byla to krásná zahrádka s průsvitnou střechou, stěnami zarostlými břečťanem a nádherným dvorkem. Ze dvorku bylo vidět zbytek krásné historické budovy s točitými schody a s červeným křeslem pod další střechou. „V tom by se dělali super rozhovory!“ řekla Kouzelná. Musím s ní souhlasit, bylo to ideální křeslo pro interview.

Křeslo dělané přesně pro rozhovory

Za mixem už stál Dominik a plnil zahrádku líbeznými melodiemi vlastní produkce. Pozdravili jsme se se všemi, co už na zahrádce seděli i s Dominikem za pultem. Ze všeho nejvíc mě v tu chvíli zajímala technika, na které budu hrát. Zvědavě jsem proto přišla za Dominikem a koukala mu pod ruce. Byla jsem nadšená! Budu hrát na technice, kterou dobře znám, a tak moje nervozita opadla.

Po nějaké době jsem byla zvědavá i na harmonogram, tak jsem šla za Remcem se ho optat. „Zlobí mě počítač, tak šel k doktorovi. Brzy už snad bude zpátky.“ řekl. (tohle fakt chceš! 🙂 ) „Jakmile dorazí a vše zapojíme, můžeme začít natáčet.“ dodal ještě. „A můžu si mezitím taky rozehrát?“ zeptala jsem se nesměle. Samozřejmě, že jsem mohla.

Asi za hodinu jsem se za mixem vystřídala Dominika, který nám hrál svoje tracky. Na stream jsem měla připravené to melodic techno, tak jsem provětrala trochu historii flashek a zahrála jsem si tvrdší techno, na rozehřátí.

Nikoala a Remco Ipenburg

Za mixem mi čas utíká asi ze všeho nejvíc. Vůbec jsem si to neuvědomila, ale těch pár minut, které jsem za mixem stála, byli reálně skoro dvě hodiny! Za dobu, co jsem hrála, kluci dovezli počítač, zapojili zvuk a testovali, jestli vše funguje, jak má.  „Můžeme natáčet.“ řekl Remco a vystřídala jsem se s Dominikem.

Dominik Weiss

Nějak mi po hraní vyhládlo a tak jsem šla ochutnat lahůdky místního grilu. Po dlouhém přemýšlení, jestli mám chuť na maso nebo ne, jsem nakonec zvolila grilovaný hermelín. Sedla jsem si ke stolu a spolu s Kouzelnou vyhlížela objednané jídlo. Netrvalo to dlouho a hermelíny byli na stole. Okamžitě jsme se do nich pustily a spokojeně si mlaskaly. Byly naprosto úžasné!

Po jídle jsme se přesunuli na gauč a začala jsem si povídat s majitelkou pivnice. Říkala mi, že tu za běžného provozu dělají posezení s kapelami a kluci tady občas taky mixují. Byla tady dokonce i ochutnávka smažených červů, švábů a dalších druhů hmyzu.

Dominik hrál svojí hudbu. Jedna melodie doplňovala tu druhou a ke konci setu dokonce namixoval techno a drum and bass dohromady. Ještě jsem nic podobného neslyšela, ale doufám, že to ještě uslyším.

Kouzelná:

Prostor se pomaloučku začal plnit, z grilu vonělo maso, nálada panovala velmi pozitivní. Dokonce se tu ukázala, k mému úžasu, stará rave garda (tímto zdravíme Kaďáka s Kenwelem). 

Kaďák a Kouzelná

Když Nikol začala hrát, byla jsem možná nervóznější než ona. Hlavně jsem si nedokázala představit, jaké to bude,  když na ní  vytasím foťák. Přece jenom, někteří lidé se neradi fotí. Ale naštěstí se Nikol soustředila jen na hudbu a já si mohla v klidu zacvakat. Výběr tracků měla parádní a mixování jí šlo pěkně od ruky. Dokonce se pár všudypřítomných pánů zvedlo a přišlo se zeptat, kdo to vlastně hraje. 

Pak Nikol vystřídala Valerie s Tomášem Ivicicem, hrali spolu b2b. Tempo o dost zrychlilo a začala se rozjíždět párty. Oba měli skvělý výběr tracků a byli dobře sehraní. Každou chvilku jsme se otáčeli, protože tam stříleli jednu pecku za druhou. Bomba!

Valerie.slv a Tom Ivicic

 Čas utíkal raketovým tempem, Radek už začínal být unavený a pro Nikol už byl odvoz taky na cestě. Byl čas vyrazit domů.

Byla to suprově strávená sobota se skvělou partou, příjemnou obsluhou a krásným posezením. Pokud se někdy vydáte do Velké Bíteše, určitě si skočte na jedno do ŠPUBu. Bude se Vám tam líbit 🙂

A brzy, pokud nenastanou další technické potíže, se můžete těšit na kompletní stream!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *