EXIT In Industry: Za vycestování z Brna to stojí!

Tento pátek se borci z brněnského EXIT Events vydají z Brna směr Ostrava do areálu Dolní oblasti Vítkovic, kde opět pořádají techno open air s příhodným názvem EXIT In Industry. Spolu s nimi do tohoto jedinečného komplexu dorazí i šestice zvučných jmen světové techno scény. Ještě před tím ale Andy Smitth, Phil Albedo a Duncan Grey odpověděli na několik všetečných otázek.

Vyrys: Zdarec Exiťáci, tak jak se máte? Jak si užíváte letošní léto? Už jste stihli nějakou dovolenou?

Andy Smitth: Ahoj, ahoj. Máme se jak jinak než dobře. Letošní léto máme o něco klidnější než ta předchozí, takže dovolenou jsme už stihli snad všichni, takže jsme odpočatí a plní elánu.

Phil Albedo: Zdarec jaxviňa! Já teda naopak trochu vyčerpaně, trochu zaneprázdněně, trochu ve stresu… Takže se nenudím, ale asi to tak má být. Teď si uvědomuji, že už je skoro po létě a já vlastně ani nikde nebyl na dovči. Hmm, tak snad na podzim!

A co hraní na letních festivalech a openairech, které jste si nejvíc užili?

Andy Smitth: Tento rok řadím vysoko hraní na našem Exit at the Castle na začátku května, kde i přes nepřízeň počasí dorazil plný dům a já si svůj set užil na 120%.

Phil Albedo: Před několika týdny jsem si parádně užil open air MySoundUnderground, který letos mimo jiné oslavil 10. výročí. Je to pro mě taková ojedinělá a zároveň srdcová záležitost, která každý rok probíhá v krásné vinařské obci Mutěnice.

Každopádně teď chystáte jeden takový openair na konci prázdnin. Asi je každému jasné, že je to o dost složitější než uspořádání klubovky. Máte jasně rozdělené role a každý z vás má na starosti něco jiného, nebo v průběhu příprav řešíte společně, co je potřeba?

Andy Smitth: Hodně věcí řešíme společně, ale ve finále máme role rozdělené, Duncan řeší marketing, Phil se stará o booking a já mám pod palcem bary.

Téma mezi lidmi je i to, proč brněnský klub dělá akci v Ostravě. I když už k tomu proběhlo vaše oficiální vyjádření v události na Facebooku, přesto by mě zajímal váš osobní názor, proč je koncept EXIT In Industry výhradně spjatý s areálem Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě?

Phil Albedo: Já to vnímám tak, že v ČR je tento areál asi jedno z nejlepších míst, kterému techno nepochybně sluší, takže v takovém případě to nevšední vycestování z Brna za to stojí.

Duncan Grey: Tak já myslím, že o nás už je celkem známo, že sem tam pořádáme akce i mimo Brno. V rámci EXIT Events se snažíme vybírat pro nás ty nejzajímavější lokace jako je hrad Špilberk, Křižíkova Fontána v Praze a nechybí mezi nimi ani areál Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě, o kterém dlouhodobě tvrdím, že je pro techno festival jedním z nejlepších v Evropě a má obrovský potenciál.

Je asi docela přirozené, že k takovému industriálnímu prostředí se techno dost dobře hodí, ale i tak bych se rád zeptal, proč techno a ne pro změnu nějaký jiný styl?

Duncan Grey: Jak už jsi zmínil, k tomu industriálnímu prostředí se techno prostě hodí a melodičtější koncepty si raději necháme spíš pro Brno a Prahu.

Andy Smitth: I když v poslední době tíhneme i k jiným stylům, tak nás techno odkojilo a máme k němu pořád nejbliže 🙂

Když se dívám na line-up letošní šestice zahraničních headlinerů, tak mi vychází, že záměrem akce je vyváženost mezi současným soundem a tím klasickým. A samozřejmě postupná gradace rychlosti a tvrdosti.

Phil Albedo: Ten hlavní záměr jsi trefil přesně. Jinými slovy chceme, aby si tam každý návštěvník našel to svoje jméno, na které se bude těšit.

Na základě čeho jste volili tato světová jména na scéně, na co jste kladli důraz při jejich výběru?

Phil Albedo: Můžeme navázat opět na tu vyváženost – někdo z těch DJs zahraje víc tvrdě, někdo víc melodicky, někdo temně atd.. Nicméně několik z nich bylo vybráno i na základě skvělé předchozí spolupráce.

Na koho z nich se nejvíce těšíte?

Phil Albedo: Noo… to je těžká otázka. Asi není třeba vysvětlovat, že poskládat takovou sestavu zabralo „trochu času“. Každopádně v momentě, kdy bylo potvrzeno všech 6 jmen a s Patrikem a Ondrou jsme to viděli komplet i na nově vytvořeném vizuálu, tak jsme se hned shodli na opravdu povedeném line-upu.
Stálo to nějaké úsilí a já se opravdu těším na celý ten vývoj v podání celé povedené šestice. Nicméně předpokládám, že se furt po mě chce, abych vybral někoho konkrétního. No dobře! Tak Keith Carnal, protože ten jeho zvuk je naprosto unikátní a určitě bych také rád zmínil, že jeho novější počin „Sunday Dinner“ s velkou oblibou zařazuji do svých tracklistů. A pokud můžu ještě jedno jméno, tak to bude Industrialyzer, který mě o svých kvalitách naživo přesvědčil už před 12 lety, kdy jsem ho měl na svých narozkách a shodou okolností na stejném místě, kde stojí dnešní EXIT.

Andy Smitth: Mým favoritem je bezpochyby Industryalizer.

Duncan Grey: Za mě Nusha a Keith Carnal.

Letos je to třetí pokračování EXIT In Industry. Na začátku proběhly první dva ročníky pouze s domácím obsazením, loni už došlo na známé zahraniční jméno a letos jich je už rovnou šest. Jinými slovy EXIT In Industry ročník od ročníku roste. Máte nějaké přání nebo rovnou vizi, kam by se to celé mělo v budoucnu vyvinout?

Duncan Grey: Ano, první a druhý ročník byl v době Covidu spíše experimentální a nyní to začíná nabírat zajímavý směr, kterým chceme festival směrovat. Vizi samozřejmě mám/máme, bez ní by to nešlo. Naším cílem je udělat z EXIT In Industry festival mezinárodních rozměrů, ale to nás čeká ještě spousta práce a úsilí.

Andy Smitth: Minimálně aby se adaptoval mezi stálice českých openairů a festivalů a party people se na něj mohli každoročně těšit.

Událost na Facebooku

Předprodej vstupenek

EXIT In Industry představuje headlinery

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *