Nejžádanější DJka světa Nina Kraviz rozbalí gramofony v Brně

Zájem fanoušků elektronické hudby i odborníků vzbuzuje nejen svou krásou, ale především snadno rozpoznatelným zvukem, energií a emocemi, které během vystoupení vyzařuje. Ačkoliv se může zdát, že se věnuje výhradně technu, suverénně se pohybuje i v mnoha jiných hudebních stylech. Řeč je o nejžádanější DJce Nině Kraviz, která zahraje poprvé v Brně na nejpopulárnější české indoorové akci Apokalypsa. Ta se koná 29. května 2020 v brněnské Zoner Boby Hall. S sebou si přiveze i Hectora Oakse z klubu Bassiani a Vladimira Dubyškyna, který nahrává u její společnosti трип. Z českých umělců na akci vystoupí například Orbith & Dominik Gehringer nebo Míša Salačová. Předprodej vstupenek je v síti TicketLIVE.


„Jsme hrdí, že po vyprodaném Paulu Kalkbrennerovi přiváží Apokalypsa další superstar na poli elektronické hudby. Nina Kraviz aktuálně patří mezi jedny z nejskloňovanějších jmen na taneční scéně. Apokalypsa jako taková má vždy tři pódia. Od loňska jsme začali pořádat speciální edice s jedním pódiem, ale s velkou megastar. Tyto akce označujeme jako Speciální edice Apokalypsy, a právě v rámci ní DJka dorazí,“  říká Jan Krejčí ze Zoner Bobyhall. 

Nina Kraviz debutovala eponymním albem vydaným u společnosti Rekids v roce 2012. Podle kritiky jde o výjimečně propracovanou nahrávku, která vyniká poetickým a éterickým zvukem, jde mimo současné trendy taneční muziky a po celou dobu pulzuje neodolatelným rytmem. Její produkční činnost na nějaký čas ustoupila do pozadí, když se stala hvězdnou a obrovsky populární dýdžejkou. Nicméně založením své produkční značky трип v roce 2014 se vše spojilo dohromady. „Nina vždy přemýšlela, jak sladit úsilí a intenzitu práce s nahrávkami a plánováním DJ setů – což se projevilo na promyšlených mixech pro DJ Kicks. трип se stal jejím novým útočištěm před opakovaným mediálním zájmem a únavou z turné,“ popisuje Krejčí. 

Nina Kraviz @ Paola Kudacki


Ve své nahrávací společnosti se mohla věnovat novým umělcům pocházejícím z jejího rodného Ruska jako jsou Vladimir, Nikita Zabelin, Shadowax a PTU, a zároveň se účastnit mnoha jiných projektů, například nahrávat remixy pro Charli XCX, Christine and The Quenns nebo pro Nina Kraviz Presents MASSEDUCTION Rewired. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *